Kurtyny spawalnicze w służbie bezpieczeństwa pracy

Praktyczne kurtyny paskowe z folii PCV występują w wielu wariantach. Wśród oferowanych przez producentów modeli można znaleźć między innymi specjalistyczne kurtyny spawalnicze. Czym różnią się od standardowych, dlaczego warto je stosować i gdzie się sprawdzą? Przedstawiamy garść informacji o kurtynach spawalniczych.

Kurtyny spawalnicze

Kurtyny spawalnicze – właściwości

Podobnie jak kurtyny paskowe standard, przegrody PCV do spawalni charakteryzują się świetnymi właściwościami izolacyjnymi – jak wszystkie inne kurtyny, doskonale chronią przed przeciągami, hałasem, zapachami, zanieczyszczeniami, pyłami, owadami, ptactwem czy wymianą temperatur. W odróżnieniu od kurtyn typowych, są jednak dodatkowo wzmocnione. Czerwona lub zielona folia PCW, z której się je wykonuje, zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i niebieskim emitowanym przy pracach spawalniczych, a także wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia od rozprzestrzeniających się iskier.

Kurtyny do spawalni a BHP

Kurtyny PCV do spawalni pozwalają na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach, w których na co dzień używane są spawarki i inne maszyny emitujące niebezpieczne promieniowanie. Zakup kurtyn paskowych spawalniczych to inwestycja którą powinien rozważyć każdy profesjonalny przedsiębiorca dbający o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Dzięki kurtynom PCV do spawalni producenta Eurotop zminimalizuje ryzyko oparzeń oraz chorób zawodowych wzroku i słuchu zatrudnionych u siebie osób.

Zastosowania kurtyn spawalniczych

Kurtyny PCV spawalnicze, nomen omen, polecane są do różnego typu spawalni – nie ma przy tym znaczenia, czy są to zakłady specjalizujące się w spawaniu, czy też firmy, w których zachodzi konieczność wykonywania drobnych prac naprawczych przy użyciu spawarek. Przegrody tego typu poleca się m.in. do warsztatów samochodowych, stoczni oraz serwisów maszyn przemysłowych i rolniczych. Kurtynami paskowymi spawalniczymi można wydzielać stanowiska pracy spawaczy oraz całe pomieszczenia spawalnicze.

Kurtyny paskowe spawalnicze poza właściwościami typowymi dla kurtyn standardowych, wykazują również zdolność zatrzymywania szkodliwego promieniowania. Polecane do wszystkich firm i zakładów, w których używa się spawarek kurtyny PCV spawalnicze to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz zachowanie wysokich standardów higieny pracy.

Wymiary kurtyn dla przemysłu

100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm

Kontakt

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszych produktów i współpracy biznesowej. 

Możesz porozmawiać z nami od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 i przez telefon. Odpowiadamy również na wiadomości mailowe. 

Skontaktuj się z nami już dziś!

ul. Grodzieńska 4/8/52 94-016 Łódź