Sposoby montażu kurtyn paskowych

Kurtyny PCV mają wiele praktycznych zastosowań – ich właściwości sprawiają, że wykorzystywane są w fabrykach, magazynach i na zapleczach firm z praktycznie wszystkich branż. Dodatkową zaletą kurtyn paskowych jest to, że można je montować na wiele różnych sposobów. Jakich? Przedstawiamy sposoby montażu kurtyn PCV.

Sposoby montażu kurtyn paskowych

W miejsce drzwi i bram, w przejściach i korytarzach

Kurtyny paskowe można montować od spodu do nadproża lub stropu przy pomocy wieszaków grzebieniowych. Jeśli z jakiegoś powodu mocowanie do sufitu nie jest możliwe, zaleca się montaż do boku nadproża lub fragmentu ściany nad otworem – dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się też lepszą izolację termiczną i dźwiękową. Warto pamiętać, że w przypadku mocowania od spodu, szerokość kurtyny powinna być minimalnie mniejsza od szerokości otworu, podczas gdy kurtyna do montażu naściennego może być szersza od otworu i nachodzić na jego krawędzie.

W zastosowaniach niestandardowych

Kurtyny wstęgowe z pasów folii PCW wykorzystywane na otwartych przestrzeniach np. do wydzielania stref funkcjonalnych są montowane do konstrukcji wsporczych (przeważnie stalowych, ale i drewnianych czy żeliwnych). Miejsce mocowania zależy w dużej mierze od właściwości konstrukcji oraz przyszłego zastosowania kurtyny. Z wieloletniej praktyki Eurotop wynika, że kurtyny PCV montowane są najczęściej do dołu i boku konstrukcji stalowych – tak mocowane są m.in. kurtyny wstęgowe w halach magazynowych i zakładach produkcyjnych.

Na stałe czy mobilnie?

Kurtyny z pasów folii PCW można montować zarówno na stałe, jak i w sposób, który umożliwi ich przemieszczanie w zależności od potrzeb. W Eurotop proponowane są kurtyny PCV z różnymi systemami mocowań – od prostych zaczepów grzebieniowych, aż po mobilne mechanizmy przesuwne, rozwierane i składane. Kurtyny wstęgowe przesuwne sprawdzają się idealnie np. w bramach i strefach załadunkowych oraz w różnej wielkości magazynach. Kurtyny montowane na stałe wybierane są przede wszystkim na zaplecza firm i do mniejszych otworów.

Istnieje wiele sposobów montażu kurtyn paskowych, a wybór jednego z nich zależy od lokalnych możliwości technicznych. Kurtyny PCV można mocować do boków ścian i nadproży nad otworami oraz konstrukcji stalowych, a także od dołu do naproża, ściany nad otworem, stropu czy wspornika. Wybierając odpowiednie akcesoria montażowe można zdecydować się na kurtynę stałą lub ruchomą.

Wymiary kurtyn dla przemysłu

100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm
100x300 mm

Kontakt

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszych produktów i współpracy biznesowej. 

Możesz porozmawiać z nami od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 i przez telefon. Odpowiadamy również na wiadomości mailowe. 

Skontaktuj się z nami już dziś!

ul. Grodzieńska 4/8/52 94-016 Łódź